| FataCuChitaraMunților a întrebat:

Pentru cine a citit cartea "Pacienta tăcută" de Alex Michaelides, există și partea a doua a cărții? Am vrut să-i dau nota 10/10, dar m-a dezamăgit finalul. Dacă Alicia Berenson era vinovată de moartea soțului,ar mai fi vrut să-l sugrume pe psihoterapeutul Theo Faber? Și-ar fi ucis soțul fără ca măcar să stea de vorbă cu el,după șapte ani de căsnicie,pentru ca apoi să rămână fără glas timp de șase ani? Voi ce părere aveți? Finalul cărții a rămas cumva deschis.
Există undeva un film, o adaptare după carte?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Am citit si eu cartea, nu stiu sa existe partea a doua si nici film nu am gasit. Exista insa film adaptat dupa cartea,, Fata din tren"-este de calitate slaba

| sonia1258 a răspuns:

Am citit cartea cu un an in urma dar mi-a placut foarte mult, e una din cartile mele preferate, pe el l-au arestat la urma, si cu asta a fost totul clar