| melkittenqueen a întrebat:

Poate cineva sa imi recomande niste cari urban fantasy sau teen fiction? Va rog nu imi ziceti Twilight sau Jurnalele Vampirilor sau Academia Vampirilor si tot neamul lor de vampiri. Iubesc vampirii dar le-am citit pe toate si nu am fost asa incantata. In schimb mi-a placut mult seriile The Mortal Instruments si The Infernal Devices scrise de Cassandra Clare. Si vreau sa incep Harry Potter si Divergent. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Alexa07Alexa a răspuns:

Dacă ti-a plăcut Cassandra Clare atunci încearcă și Becca Fitzpatrik seria Îngerul Nopții, e foarte buna seria ceede-ma. Și Alyson Noel -Ever more. dacă le vrei ma găsești pe facebook Alexa Alexa ( o poza cu un aparat foto la profil) și ți le dau în format pdf.

| melkittenqueen explică (pentru Alexa07Alexa):

Ti-am dat tie raspunsul castigatpr pentru ca am citit prima carte din ingerul noptii si acum m-am apucat de a doua si le ador.

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Ce-ar fi sa incerci carti clasice cu vampiri? Iti recomand "Domnisoara Christina" (Mircea Eliade) si "Dracula" (Bram Stoker).
Lectura placuta!

| Alexa07Alexa a răspuns:

Ma gândeam eu ca o sa iti placa happy Și evermore de Alyson Noel e drăguță, dar și seria Damnare de Lauren Kate. Oricum nici una nu se compara cu îngerul nopții. Și mulțumesc pentru funda happy

| Alexa07Alexa a răspuns:

Si inca ceva, daca tia plăcut seria Instrumente mortale, e și film după prima carte, City of bonnes happy

| melkittenqueen explică (pentru Alexa07Alexa):

Asta stiam. l-am vazut imediat dupa ce am terminat cartea a 2-a. Se face si serial premiera e pe 12 ianuarie

| Dieex33 a răspuns:

Harry Potter e genial. Iti zic eu, nu o sa iti para rau. Si Divergent e ok. Mai poti citi seria '' Captiv in labirint '', mi-e mi-a placut foarte mult. Sau seria ''Damnare'' de Lauren Kate-e de dragoste, dar te captiveaza. Nu mai stiu ce sa zic laughing. Cele care le-am citit eu, le-ai citit si tu. Sper ca te-am ajutat cu ceva laughing