| DarkDreams a întrebat:

Puteti sa imi recomandati si mie miste carti interesante S.F, aventura sau gen Insemnarile unei Pustoaice. Nu vreau carti de Jules Verne. Funda

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Altfel de îngeri, de Lili St. Crow

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Gazda-Stephenie Meyer, nu e deloc ca Twilght, nu te speria! laughing este una foarte incitanta, primele capitole o sa fie grele pentru ca nu intelegi nimic dar apoi iti dai seama cam despre ce e vorba, tio recomand insistent happy

| Indestructible a răspuns:

Altfel de Ingeri (Lili St. Crow)
Trilogia Stapanul Inelelor (J.R.R. Tolkein)
Trilogia Jocurile Foamei (Suzanne Collins)

| BadGirlAndra a răspuns:

"Jocurile foamei"
"Fluviul vietii"

| sweetheart3 a răspuns:

EU am citit cartea Eve de Anna Carey.
Este o carte foarte, foarte interesanta.
Poti sa cauti pe google si sa gasesti ideea cartii.
Este despre o adolescenta care traieste in anul 2030 mi se pare.
Si lumea murise de un virus.
Iar ea a fost lasata intr-un camin, unde dupa absolvire le trimiteau sa nasca cat mai multi copii (sa se inmulteasca repede).
Ea a aflat si a evadat.
Se cunoaste cu-n baiat care o salvase de un urs... Ti-o recomand din toata inima!

| cristinutzag a răspuns:

Pai mai exista cartea jurnalul unei pustoaice super tare cartea am citit-o de vreo 5 ori jurnalul unui pusti ce are 5 vol