| Mic_Pufulet_1996 a întrebat:

Salut all, ce a vrut sa spuna William Shakespeare prin „E mai bine sa fii regele tacerii tale decat sclavul vorbelor tale."?

Răspuns Câştigător
| BOXINLION a răspuns:

Sunt la stiinte-sociale, hai ca incerc eu...

Hmm, daca taci poti sa iti aduni ideile in capul tau mai bine, analizezi situatia din ''umbra'' si eziti sa spui ceva gresit... in schimb ''sclavul vorbelor tale'', hmm... sa nu iti crezi propriile obligatii fata de ceilalti? Deoarece spui ceva si dupa te razgandesti sau nu mai vrei sa o duci pana la capat (sarcina)?

Am incercat.

3 răspunsuri:
| MariusStefan25 a răspuns:

Boxinlion,nu e neaparat vorba de sarcina, ci de orice ai spune, nu pupa unde ai scuipat

| Mic_Pufulet_1996 explică (pentru BOXINLION):

Va multumesc pentru raspunsuri big grin

| Lzehxo a răspuns:

Prin asta eu inteleg ca e mai bine sa fii stapan pe tacerea ta decat sa suporti consecintele propriilor vorbe.