| AnetteBurnier a întrebat:

Cărțile cu lumi distopice sunt cărțile S.F?
Dacă da, îmi puteti spune cateva detalii, astfel incat sa ma convingeți că aceste cărți merită citite? Mie una îmi plac foarte tare, dar nu le vad prea clar rolul în viata de zi cu zi. Am şi eu câteva afirmatii dar as dori sa aud si din partea voastra cateva.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De obicei asa este, sunt numite distopii SF.
Si daca iti plac ce importanta mai are parerea noastra? Si mie imi place literatura SF, chiar daca nu are vreun rol in viata reala si nu conteaza ce cred altii.