| Cristian_Titel_2001 a întrebat:

Ce pasi trebuie sa urmez ca sa public o carte? ce costuri necesita? cum o pot face? Va multumesc mult, funda! happy

Răspuns Câştigător
| geronimo11 a răspuns:

Am sa te ajut cu un link ( ca sa nu copiez totul aici ) : http://www.feminis.ro/cum-se-publica-o-carte_363.html
Ideea e ca pentru inceput va trebui sa gasesti o editura mai mica, mai putin cunoscuta, ca sa fie interesati sa-ti publice cartea. Sansele sa ti-o publice o editura importanta din Romania sunt mici ( asta daca nu e o capodopera ). Apoi banii : este scump sa publici o carte. Un pret aproximativ ar fi 1200 de lei pentru 100 de volume a cel mult 150 de pagini. Sper sa te descurci sa faci ce ti-ai propus. Mult noroc!

1 răspuns:
| AncaDorina1993 a răspuns (pentru geronimo11):

Buna, am citit din întâmplare comentariul tău. Acum in anul 2024 care ar fi prețul pentru a publica?
Am scris eu o carte de aceea întreb