| valentin2002 a întrebat:

Dacă ați citit cărțile "The Witcher" as vrea sa îmi spuneți ce părere aveți despre ele (fara spoilere). Eu am terminat aproape a doua carte și nu mi se pare prea ok...adică sunt o groaza de povesti, fără legături intre ele...mă așteptam la un roman in felul "Game of Thrones" sau "Stăpânul inelelor ", referindu-ma la continuitate. Mă înșel? Va deveni mai interesanta pe parcurs? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Primele 2 nu sunt romane per se ci colectii de povestiri. Doar de la 3 incolo sunt romane clasice.

| valentin2002 explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc mult. Și cele 3 cărți reprezintă finalul seriei? Sau mai sunt și alte cărți care continuă seria sau ceva de genul acesta?

| PinkTerror a răspuns (pentru valentin2002):

Hey soooo sunt mai multe carti.

Ordinea de citire a cărților Witcher
Ultima dorință
Sabia Destinului
Sânge de elfi
Timp de dispreț
Botezul focului
Turnul înghițiturii
Doamna lacului

Sincer sa fiu traduse in Romana comparat cu engleza in engleza sunt mai bine adaptate dar asta e parere personala.

Si da primele doua sunt colectii de "povesti scurte".

| valentin2002 explică (pentru PinkTerror):

Mulțumesc pentru răspuns. Daca mă vor impresiona următoarele 3 volume ( încă mai am puțin de citit din al doilea ) voi continua și cu celelalte cărți. Abia aștept să văd despre ce este vorba până la urma happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele 2 carti sunt pentru conturarea protagonistului, a lumii si a povestii.De la volumul al treilea incepe actiunea!