| robertrovinari a întrebat:

Eu sunt sasait, iar din aceasta cauza nu pot distinge litera ș de s in scriere. Aveți vreo idee cum pot rezolva asta?

Răspuns Câştigător
| Iuli122122 a răspuns:

El nu o distinge in vorbire, nu in vedere, adica oricat ai incerca aolo scrie Ș si el citeste S.

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu înțeleg cum te împiedică faptul că ești sâsâit să distingi litera "ș" de litera "s" în scriere... În plus, doar nu ești surd, auzi diferența atunci când o persoană spune "ș" sau "s".

| darrio2007 a răspuns:

Scrierea este una iar vorbirea este alta. Ai alte probleme de scriere.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mergi la logoped.

| robertrovinari explică (pentru darrio2007):

Voiam sa ma refer la faptul ca eu când scriu ceva din gândul meu, nu când îmi dictează cineva.

| robertrovinari explică (pentru johnnny123):

Ma refeream când scriu eu din capul, exemplu compuneri, fiindcă eu și în vorbire nu l disting.

| robertrovinari explică (pentru Iuli122122):

Nu o disting în compuneri când scriu din capul meu.

| robertrovinari explică (pentru Iuli122122):

Asa e

| robertrovinari explică:

Deci ca să lămuresc, eu nici în vorbire nu o disting, iar eu nu m-am exprima bine deoarece eu ma refeream la faptul când scriu din cap(compuneri, etc), NU CÂND ÎMI DICTEAZĂ CINEVA.

| darrio2007 a răspuns (pentru robertrovinari):

Si eu tot la asta ma refer. Ca nu poti pronunta litera e una dar daca nici nu o poti scrie, e clar ca ai si probleme de scriere. Sper ca ai inteles.