| Mario1994 a întrebat:

Cine a fost sasait? Cum ai reusit sa pronunti litera S?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca luam exemplul unui mare orator antic:
Cauti o piatra rotunda de rau, cu diametru de 1, 5-2 cm. O speli foarte bine si o fierbi 2-3 ore, pentru dezinfectare totala.
Pui piatra sub limba si citesti texte cu voce cat mai tare, mai ales unde sasai acum.
Dupa 2-3 saptamani de exercitii zilnice repetate vei vorbi corect si coerent.

| RAY a răspuns:

Si eu sunt si am fost la doctor a spus sa fac excertiti mai multe ceea ce nu am facut, am sa vad si eu vara asta sa pronunt corect litera S

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Imi pare rau. Eu am probleme cu litera S... Nu stiu ce sa fac, nu pot sa pronunt bine litera S, pentru ca am avut probleme de sanatate. Ai reusit cu exercitiile?

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Nu am facut deloc excertiti, cred ca cateodata sunt sasait si eu

| Gonrax a răspuns (pentru RAY):

Exercitii*.

Grea romana asta...

| RAY a răspuns (pentru Gonrax):

Da

| MorganaM a răspuns (pentru Gonrax):

Nu te supara, dar si eu deseori apas pe taste gresite. Cand scrii cu mana e altceva, caci nu apesi pe nimic, ci scrii, dar de la tastatura, e foarte usor sa apas pe alta tasta sau sa scrii in alta ordine, fiind grabit, asa ca nu mai fi atat de rautacios straight face

| Gonrax a răspuns (pentru MorganaM):

Daca gresea o data, intelegeam.
Dar a facut de 3 ori aceeasi greseala.

De asemenea, uita-te la raspunsurile lui, vei vedea ca nu stie sa scrie, asa ca nu-l mai pupa in c.ur atat.

| MorganaM a răspuns (pentru Gonrax):

Nu pup pe nimeni unde ai zis, pur si simplu mi se pare deranjant cand unele persoane face astfel de corectii pe spatiul virtual

| Gonrax a răspuns (pentru MorganaM):

Fac*

| Mario1994 explică (pentru Gonrax):

Termina odata, vezi-ti de viata ta. Lasa-i in pace, si tu ai gresit ce nu ai scris bine, toti gresim! Termina.

| Gonrax a răspuns (pentru Mario1994):

Fac ce vreau big grin
Exprimare libera.

| Legion7X a răspuns:

Încearcă să spui Z mereu în loc de S poți?

| Mario1994 explică (pentru Legion7X):

Sarut mana, Z pot sa spun, de ce? Ce legatura are Z cu S? happy

| Legion7X a răspuns:

Păi z te poate ajuta să pronunți S cu puțin antrenament.
Încercă să pronunți z cu un accent spre s