| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti despre gandire si depresie? Incep sa imi pun tot felul de intrebari si nu stiu cum pot afla raspunsurile.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ceea ce cautam cu adevarat e un motiv pentru care sa suferim si poate ca gasesti raspunsul atunci cand calci pe intrebare si suferi de-a dreptul. atunci ai certitudinea vaga si inuminabila ca urmaresti o oboseala fructoasa ca te-ai facut inofensiv sau ca faci ce stii tu mai bine. de fapt asta e tot ce ti-ai dorit dar ai fost prea ocupat sa te pui la licitatie pe argumente pro durere gasite in carti si scrise de oameni la fel ca tine si care cauta aceleasi justificari

3 răspunsuri:
| abcabcabc a răspuns:

Iti reocomand aceste site-uri :
http://www.personalitatealfa.com/

http://1cartepesaptamana.ro/carti-care-te-fac-destept/

Inca ceva, stai departe de depresie, bucurate de viata ca si cand maine ai muri. Nu uita ca TOTUL se intampla cu un scop bun. Depresia te distruge, fericirea distruge depresia.
Inca ceva fericirea se gaseste in lucrurile marunte.

| BlackOath a răspuns:

*Cei 6 Stâlpi ai încrederii în sine de Nathaniel Brandon
*James Allen - Omul devine ceea ce gandeste
*Andrew Solomon - Demonul amiezii. O anatomie a depresiei
*Virginia Woolf - Jurnalul unei scriitoare
*Recviem pentru un vis - Hubert Selby Jr.
*Padurea norvediana - Haruki Murakami

| Canter_Mihai_2000 a răspuns:

Este asa o carte mare si groase, se numeste Google