| HopeRM a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti de genul fantasy,young adult,cum ar fi Instrumente Mortale, sau Masinarii Infernale? Mentionez ca am citit deja Harry Potterhappy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Cassandra Clare&Sarah Rees Brennan&Maureen Johnson-Cronicile lui Magnus Bane
Cassandra Clare-seria Uneltiri întunecate: Doamna de la Miezul Nopții, Stăpânul Umbrelor, Regina Aerului și a Întunericului
Kelley Armstrong trilogia Forțele răului absolut: Invocarea, Revelația, Răfuiala
Carolyn MacCullough-Când ești vrăjitoare..., Rămâi veșnic vrăjitoare…
PC Cast & Kristin Cast- seria Casa Nopții
LJ Smith-Jurnalele Vampirilor
Richelle Mead-seria Georgina Kincaid, seria Academia Vampirilor
Aprilynne Pike-Aripi, Farmece, Iluzii, Destin
Rachel Caine-seria Vampirii din Morganville
Maggie Stiefvater-seria Lupii din Mercy Falls
Liz Braswell-trilogia Cele 9 vieți ale lui Chloe King
Veronica Roth-Divergent, Insurgent, Experiment
Melissa Marr-seria Fascinație
Kiersten White-Paranormal, Supranatural
Josephine Angelini-seria Predestinați (Predestinați, Regatul Umbrelor, Profeția)
Jennifer L. Armentrout-Obsidian, Onix, Opal, Origin, Opoziție
Kendare Blake-Anna în veșmânt de sânge, Fata din coșmaruri
Kami Garcia&Margaret Stohl-seria Cronicile Casterilor
Becca Fitzpatrick-seria Hush Hush (Îngerul nopții, Crescendo, Tăcere)
Kerstin Gier-trilogia Culorile dragostei
Deborah Harkness-seria Cartea pierdută a vrăjitoarelor

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, iti pot recomanda niste carti de fantezie pe care le-am citit mai de mult ai m-au uimit, is foarte bune:
-Stapanul Inelelor
-Hobbitelul
-Damnare

| HopeRM explică (pentru Raven):

Multumesc!

| HopeRM explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos!

| Raven a răspuns (pentru HopeRM):

Cu plăcere!

| Laura2323 a răspuns:

Jocurile Foamei