| Cosmin89321 a întrebat:

Salut, imi puteti zice niste opere din literatura americana care cuprind tema joc si joaca? As fi profund recunoscator daca as gasi macar unul sau doua texte care abordeaza tema intr-un mod diferit, cum ar fi, de la noi, opera "De-a v-ati-ascunselea" si una de genul "Amintiri din copilarie". Am cautat ceva timp insa fara succes.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu stiu sigur cat te va ajuta, dar parca stiam una: "De veghe in lanul de secara", dar nu mai stiu ce tema avea.