| Cayla a întrebat:

sunt clasa a VII -a si la romana am primit niste fise de lecturas happy Am primit doua opere epice de la profa [Doua loturi, Amintiri din copilarie-part IV] si am avut de facut de la noi inca doua opere epice si o opera lirica happy Eu am ales ca opera epica Baltagul de M. Sadoveanu. Credeti ca are ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu e prea clară întrebarea ta. Ce să aibă? Uite un mic ajutor http://lecturirecenzate.ro/ Găsești aici povestite pe scurt toate aceste lecturi. Ai acolo instrucțiunile de căutare. Succes!

| Cayla explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos happy:* Am cautat la categoria [Lecturi obligatorii pentru clasa a VII-a si a VIII-a] si am gasit Baltagul de Mihail Sadoveanu :*, am crezut ca aceasta carte se preda la liceu si nu este bine ca am facut-o ca fisa de lectura :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cayla):

Am înțeles. E ok!