| CrimsomTide a întrebat:

In ultima vreme incerc sa citesc cat mai mult si m-a prins genul "noir". Am citit seria Millenium de Stieg Larsson, ceva carti mai vechi de Chandler sau Thompson, cate ceva din Patricia Highsmith, dar am ramas in pana de idei. Are cineva vreo recomandare? Multumesc!

1 răspuns:
| iamprettybored a răspuns:

Https://www.goodreads.com/list/tag/noir
https://www.barnesandnoble.com/blog/50-must-read-noir-detective-novels/

Uite aici două liste. Este foarte bine că vrei să citești mai multe cărți, însă nu este bine să rămâi blocat într-un singur gen de cărți. Multe cărți bune te așteaptă în multe alte genuri, nu te rezuma la un singur gen. Citire plăcută! :)