| Crijanovschi_Ion_1997 a întrebat:

Salut la toti! Eu nu cunosc destul de bine limba engleza si as dori sa incep sa o invat de la 0. Ce carte imi recomandati pentru studierea limbii engleza?

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Iti recomand sa apelezi la un profesor. Nu poti invata din carti, in special incepatorii nu pot face asta, pentru ca nu are cine sa te corecteze atunci cand faci erori si vei face sigur. Profesorul nu trebuie sa fie chiar profesor cu acte, desi e recomandat, dar poate fi, de exemplu un student la litere cu specialitate in limba engleza.

1 răspuns:
| Alcyon a răspuns:

Iti recomand sa faci meditatii cu un profesor. Limba engleza nu e ca romana; intr-un fel se scrie si altfel se pronunta. Trebuie sa te invete cineva.