| bobinho2010 a întrebat:

Cum pot sa invat limba engleza mai simplu? Care este baza limbii?

Răspuns Câştigător
| Dexter27 a răspuns:

Citeste carti cu voce tare, sau gaseste pe cineva cu care sa conversezi.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel mai simplu si macar sti ca o inveti, e sa faci un curs de lb. engleza

| WhatMeanLove a răspuns:

Ia-ti un meditator.

| Annim a răspuns:

Eu am invatat-o foarte usor din filme subtitrate,,, Chiar si persoanele, conjugarea verbelor, pronuntarea cuvintelor. Te sfatui sa faci la fel,, preferabil un serial pentru ca sa-ti mentie interesul.

| slowswag a răspuns:

Citeste carti

| razvi177 a răspuns:

Fa comversatii cu cineva sau poti sa iti cumperi niste cursuri de baza ii ieftin(gasesti in librarii)