| Galan_Silvia_1998 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog? De unde imi pot da seama daca un text este integral ( intreg) sau e doar un fragment? (parte)

Funda

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

De obicei trebuie sa scrie undeva -fragment-, dar pentru ca regula asta nu se aplica mereu, un alt indiciu ar mai punctele de suspesie aflate in paranteze (...) ce indica lipsa, sau pur si simplu reda ca bucata respectiva de text nu este completa.

Daca m-ai inteles cumva, ma bucur.Numai bine! big grin

1 răspuns:
| Fundita123 a răspuns:

Uneori apar ghilimelele ori scrie pe undeva pe sub titlu ori iti dai seama dupa ce scrie adica nu are un ca la celelalte povestiwinking