| TheGreenGuy a întrebat:

Salut! Pentru lucrarea de licenta pot sa iau copy paste dintr-o carte care nu are ISBN? Ca am inteles ca nu o pot trece la note biblografice daca nu are ISBN?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca nu are clasificare tot plagiat se cheama, daca o sa copiezi foarte mult si nu o citezi.
Nu stiu de unde ai inteles ca nu o poti cita, dar nu este adevarat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ca să n-ai emoții: citează in notă, prenume nume autor, titlul cărţii, editura, oraşul, anul, pagina ( p pentru o pagina, pp pentru mai multe)