| corasonnn a întrebat:

Buna, pentru lucrarea de licenta, daca luam o informatie dintr-o carte, iar acea informatie este citata ca fiind luata din alta carte la randul ei, trecem ambele carti in bibliografie? Sau cum se face? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca iei doar informatia respectiva, atunci citezi cartea originala. Daca iei informatia respectiva plus ce a mai zis ala din a 2 a carte pe langa, atunci il citezi pe el

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

În cartea de unde o iei citată, ar trebui să apară în ghilimele, cu trimitere la cartea originală.Pe ea o pui, pentru că mai poate fi citată și în alte 1000 de cărți, dar important este unde a apărut prima dată, cine a "inventat" acea informație.