| dinocot333 a întrebat:

Salut, puteți să îmi recomandați romane de aventură medievală sau fantasy precum "Urzeala tronurilor" sau "Stăpânul Inelelor"? De preferat să facă parte dintr-o serie/trilogie.

Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu este de genul fantastic, dar este o colecție fantastic de bună: setul "Marea lupta" compus din 5 carti:
-Patriarhi si profeți
-Profeți si regi
-Viața lui Iisus
-Faptele apostolilor
-Tragedia veacurilor.
Le găsești separat pe viatasisanatate.ro sau dacă comanzi întreaga colectie trebuie să îi contactezi prin telefon sau să le scrii pe site.
Acțiunea din ele te captivează si te face ca sa nu mai lasi cartea din mână. Mi-au plăcut și de aceea le recomand oricărei categorii de vârstă.

| Simpatic a răspuns:

Fii atent Stăpânul Inelelor are la baza cartea lui J.R.R. Tolkien numita "Fratia inelului" care este tot o trilogie!

| Al3xanndra a răspuns:

Harry Potter, este o serie de 8 filme! O să îți placă, îți promit!

| Gillian a răspuns:

Trilogia ''Marea sfârâmată'' de Joe Ambercrombie, aparută la Nemira.