| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nedumerit! Imi puteti sugera niste carti de citit pentru vacanta?! Acum am terminat clasa a 7-a. Nu conteaza ce subiect are cartea! Nu conteaza daca este actiune, aventura, romanta sau comedie! Va rog mult! Sugerati-mi cat de multe! Vacanta placuta!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti la varsta la care poti citi cam orice, practic ca un adult. Daca nu ai citit inca nuvelele lui Gorki, Razboi si pace de Tolstoi, Candid sau optimismul de Voltaire, acum e momentul cel mai bun pentru a o face. De asemenea, Huliganii lui Mircea Eliade, Mos Goriot de Balzac, Don Quijote de Cervantes, Crima si pedeapsa si Idiotul lui Dostoievski, Pe Donul linistit de Solohov, cartile lui Ismail Kadare sunt minunante pentru o vacanta splendida

1 răspuns:
| BrotherBlood a răspuns:

Colt Alb de Jack London (o sa iti multumesti ca ai citit cartea asta.
Sinbad Marinarul de asemenea foarte buna!