| BeLyNdA a întrebat:

As vrea sa citesc o carte de aventura gen Jules Verne sau Sinbad marinarul, deci ce imi recomandati? FUNDA!

P.S Dau funda doar celor la care cartile recomandate vin insotite si de o scurta descriere.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! "Doi ani de vacanță" de Jules Verne. Citește întâi povestirea pe scurt, apoi romanul în întregime, îl vei înțelege mult mai bine http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/06/doi-ani-de-vacanta-1-2-j-verne/

Răspuns utilizator avertizat
| Nonu a răspuns:

Eu iti recomand Jules Verne "Insula Misterioasa" e vorba despre 5 oameni care fug in timpul razboiului(al doilea) cu un balon si naufragiaza pe o insula in care cineva(un om)ii ajuta in toate peripetiile lor dar acesta fara sa se arate! Naufragiatii nu mai sunt doar naufragiati ci incep sa isi faca insula ca un punct turistic si dau de un om... dar restul sper ca vei descoperi citind!
Funda?