| kriss7beta a întrebat:

Salut, TPU cine ma poate ajuta am nevoie sami spune-ti care carti trebuie de citit in clasa a 8-a. am nevoie urgent
cel mai de folos raspuns( daruiesc funda

Răspuns Câştigător
| DarkJoice a răspuns:

Autorii ii poti gasi fara nicio problema pe Google. Doar copiezi numele carti (pe care ti l-am dat) in casuta si iti apare varianta cu autorul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in a 8 a am facut Baltagul de M. Sadoveanu

| kriss7beta explică (pentru anonim_4396):

Deja l-am citit ( mersi mult

Răspuns utilizator avertizat
| DarkJoice a răspuns:

Pe clasa a 8-a nu faci decat Baltagul, ca roman, dar poti sa citesti carti care iti trebuie la liceu, si, daca stii, sa faci si fise de lectura. Uite o lista aproximativa a cartilor care o sa la faci la liceu:
Carte Nuntii
Morometii
La tiganci
Fratii jderi
Ciocoii vechi si noi
Moara cu noroc
Enigma Otiliei
Ion
Mara
Romanul adolescentului miop
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
Harap-Alb(stiu ca nu-i roman, dar iti trebuie)
O scrisoare pierduta
O noapte furtunoasa
D'ale carnavalului
Harry Potter si piatra filozofala.
Atat imi amintesc, dar cerd ca sunt momentan destule de citit. Spor la citit!tongue

| kriss7beta explică (pentru DarkJoice):

Poate iti da de-am funda daca imi scriia-i si autorii

| DarkJoice a răspuns (pentru kriss7beta):

Autorii ii poti gasi fara nicio problema pe Google. Doar copiezi numele carti (pe care ti l-am dat) in casuta si iti apare varianta cu autorul.