| ONXJoker a întrebat:

dați-mi si mie 3 teme din studiul de caz Latinitate și Dacism! Urgent dau funda!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Iti dau o tema legata de faptul ca romanii vorbesc limba romana pe inca 3/4 din suprafata ocupata de romani.Ciudat! NU? Alta tema de faptul ca portul national romanesc nu are nici o legatura nici cu dacii, nici cu romanii(sau are?). Alta tema e legata de religia trecuta si cea actala aromanilor care nu seamana nici cu cea romana, nici cu cea dacica. (sau nu?).