| TeoReo a întrebat:

Vreau sa citesc o carte dar nu stiu pe care.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| lSarcastiquel a răspuns:

Iti recomand urmatoarele :
De dragoste '' Jane Eyre, La rascruce de vanturi, Shirley, Mandrie si prejudecata, Ratiune si simtire, Seductie, Idila de pe un turn, Rebecca, Pasarea spin, O alegere dificila, Nunta in cer, Domnisoara Christina, Divergent, Panza de paianjen, Love story, Rosu si Negru, O plimbare de neuitat, La raul Piedra am sezut si am plans, Veronika se hotaraste sa moara, Stoai calatorului in timp, Invitatie la vals, Elevul Dima dintr-a a 7 a, Lorelai, Dama cu camelii.
Politiste : Toate cartile Agathei, dintre care mie cel mai mult mi-au placut '' Zece negrii mititei, Crima din Orient Express, Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd? Ucigasul ABC, Crima de pe terenul de golf, Cei cinci purcelusi, cu cartile pe masa '', cartile Rodicai Ojog Brasoveanu '' Cianura pentru un suras, Apel din necunoscut, Buna seara, Melania, Crima prin mica publicitate, 320 de pisici negre'', Sir Arthur Conan Doyle '' Un studiu in rosu, toate cartile cu Sherlock Holmes'', Georges Simenon - Toate cartile cu Maigret, Stephen King, care are carti mai mult de groaza, dintre acestea cele mai bune mi s-au parut '' Carrie si Shining''.
Si am mai citit si de Gaston Leroux '' Misterul camerei galbene'', incearca-le, cred ca iti vor placea.

5 răspunsuri:
| CaSiHai a răspuns:

The vampire diares jurnalele lui stefan sunt trei volume si sunt uimitoare le-am citit pe toate

| Dreamer a răspuns:

A Song Of Ice And Fire happy

| Sebby a răspuns:

Laleau neagra! Geniala..si ai ce sa inveti din ea!

| AvalohAlyn a răspuns:

Secretul-Rhonda Byrne
Fluturi-Irina Binder
Paulo Coelho.Alchimistul
Paulo Coelho-Adulter
Noul Testament din Biblie
Succes si spor la citit!