| emipenet a întrebat:

Ce parere aveți despre cartile lui Robert Kiyosaki? Chiar sunt asa de bune pe cum se spune?
Mă bate gandul sa imi cumpar cateva, si vreau sa stiu daca isi merita bani
Funda!

6 răspunsuri:
| kevin9 a răspuns:

Sunt pentru prosti, naivi... ce spune ala in cartile lui tu stii deja.

| AlexMh a răspuns (pentru kevin9):

Daca stia deja, si cel mai probabil si tu stii, de ce nu sunteti miliardari in euro inca?

| emipenet explică (pentru AlexMh):

Imi place raspunsul tau happy

| AlexMh a răspuns (pentru emipenet):

Multi le recomanda, si aici vorbesc si de investitori foarte mari. Iti recomand sa incepi cu bestsellerul. Ia una pentru inceput si vezi daca face sens ceea ce spune. Daca ai ramas cu ceva util dupa ce ai citit-o poti lua si altele.

| Andree151 a răspuns:

Eu personal nu le-am citit, dar am o prietenă care e înnebunită după ele, spune că chiar dacă poate nu o vor ajuta să devină miliardară măcar ii schimbă puțin perspectiva față de viață și asta spune ea că chiar o ajută.

| AlexMh a răspuns (pentru Andree151):

Da, normal. Asta e si scopul cartilor in principiu, sa afli lucruri noi si sa iti dea noi perspective. Bine, scopul cititului si documentarii in general. Sa-i spunem dezvoltare personala.