| realorfantastik a întrebat:

Salutareeeee! Ce rol au obiectele magice in basme? FUNDAAA URGENT!

Răspuns Câştigător
| LissaHateaway98 a răspuns:

Obiectele magice au rolul de a infrumuseta basmul. De a marca faptul ca exista doua tarame diferite. Unul Real, normal si cel fantastic. In general au rolul de a da puteri supraomenesti personajelor care le folosesc. Funda te rooog?

Răspuns utilizator avertizat
| LissaHateaway98 a răspuns (pentru realorfantastik):

Daa.laughing

Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Obiectele magice în basme au rolul de a face basmele mai atractive şi de a capta atenţia publicului.

| Marrythenight a răspuns:

Bună. Pentru a capta atenţia cititorului, a.l face mai interesat.

| Lucică1998 a răspuns:

Basmele sunt ajutoarele eroului

| pufoshenia24 a răspuns:

Obiectele magice ajuta sa demonstrezi ca acel basm e intr-adevar basm. si parerea mea e ca ajuta la metamorfoza in basm. am facut la scoala la demonstrarea ca un text e basm... papakisswinking te pup

| EddyEnergyStar a răspuns:

Pt. a te purta prin fantezie, te desprinde din lumea reala, pentru. ati dezvolta imaginatia.
Bafta!