| NicoHakanami a întrebat:

Saluut TPU! *0*
Mi s-a spart minunata cutie de lapte in ghiozdan si acum paginile cartilor mele sunt lipite...si sunt tari...
Aveti vreo idee cum sa scap de acest lucru?
Dau fundita >:

3 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Din ciclul intamplari din viata de elev iti spun ca si mie mi s-a intamplat cu niste manuale.Singura solutie e sa actionezi imediat, sa desfaci cartile respective cat inca sunt ude si sa le separi cu niste carlige de rufe pentru a favoriza uscarea. Daca s-au uscat si sunt lipite unele de altele nu prea mai poti face nimic.Cand incerci sa le,, desfaci,, hartia paginilor se rupe cu tot cu scris sau se cojeste. Daca era carton puteai incerca sa le umezesti un pic.

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca nu scoti cartile/caietele si ce mai ai imediat dupa ce se sparge nu mai ai cum deoarece se vor rupe toate.

| NicoHakanami explică (pentru vmalex21):

Dadeam cu sutu in ghiozdan, si ma gandeam sa le scot acasa...dar era prea tarziu;-;