| TotAiaFrate a întrebat:

Spuneti-mi carti de dragoste bune, sau care v-au placut, va rog. big grin

7 răspunsuri:
| Rosalyn a răspuns:

"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen

| Ezeru a răspuns:

Eu am citit o parte din "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen. Fiind baiat nu prea ma pasioneaza... Poftim uite-te aici :
Link :
http://iqool.ro/cele-mai-frumoase-romane-de-dragoste-din-literatura-romana/

| Alcyon a răspuns:

Invitatie la vals de Drumes, Femeia in alb, Rebecca (contine dragoste si mister), Jane Eyre

| DeeaMarry a răspuns:

Iti recomand cartile lui Nicholas Sparks. Sunt deosebit de emotionante.

| raducu79 a răspuns:

''Cuceritorii preeriei'' de willa cather

| Skilline2012 a răspuns:

CITESTE Elevul Dima dintr-a 7-a! E SUPER! Ti-o recomand mai ales daca esti baiat. E foarte tare si pentru fete, citeste-o! E SUPER!

| HDeNiSaR a răspuns:

Ernest hemingway -adio, arme
asta da carte de dragoste.
vrei sa stii finalul? Ea moare.