| eu_7147 a întrebat:

Spuneti-mi cateva carti de aventura pentru adolescenti.sa nu fie de copilasilaughing). plss:*

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Domnisoara christina, sarpele-eliade.rem si orice a scris cartarescu.
crima si pedeapsa-dostoievski, suflete moarte-gogol.maestrul si margareta-bulgakov,eseu despr eorbire saramago,femeia nisipurilor-kobo abe, alchimistul-paulo coelho, taras bulba-gogol.mara si moara cu noroc-slavici.ion-liviu rebreanu.

| MariaO a răspuns:

Buna!
Iti recomand de la autorul G.P. Taylor urmatoarele carti:
-Tersias
-Absintos
-Stapanul umbrelor
happy

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti de aventura gasesti aici, cu recenzii pentru a identifica ce ti se potriveste:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura

| Samara00 a răspuns:

50 umbre big grin

| Frankun a răspuns:

Harry Potter
Urzeala tronurilor (A games of thrones)
Twilight

| anamariagabi a răspuns:

Triloia MOSTENIREA ...prima carte Eragon...e superrrrr

| mihaelami13 a răspuns:

Aventurile lui Hackel Berry Phin(cartea e super am citit-o de multe ori si as vrea sa mai citesc inca o multime de ori e super)Doi ani de vacanta
(si asta tot ii super)

| andreeaandreea_1764 a răspuns:

"Clientul" de Jonh Grisham,"Umbra vantului" de Carlos Ruiz Zafon(O carte superba), cele 5 volume din" Ciresarii"de Constantin Chirita, La rascruce de vanturi de Emily Bronte sunt niste carti care merita citite. SPOR LA CITIT