| Miru21 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti faine cu aventura, magie...

Va rog!

fundita!happy:*

Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Click aici:
http://www.google.ro/......http?/url

5 răspunsuri:
| unCalutz a răspuns:

Sper ca te-am ajutat!

| MariaO a răspuns:

Buna!
Am citit 3 carti bune de aventura care se imbina cu magia neagra de acelasi autor : G.P. Taylor. Cartile se numesc : Tersias, Absintos si Stapanul umbrelor.
happy

| Tamiki a răspuns:

"Cum sa cauti un dragon"... Cam asta imi vine in minte cand zici magie si aventuri. Sper sa-ti placa, spor la citit!

| Iiulia a răspuns:

Incearca literatura lui Jules Vernes.

| strawberryblonde a răspuns:

Magie si aventura impreuna este Harry Potter. Mie mi-a placut foarte mult chiar daca am aproape 20 de anilaughing, deoarece nu este vorba doar de magie si de aventura ci despre dragoste, pretenie si nu il ultimul rand dragostea pentru parinti. Eu zic ca cei care critica fara sa citeasca nu stiu ca este un exemplu foarte bun de viata pentru oricine, de a nu te lasa batut, de a inainte desi esti aproape singur impotriva tuturor. De asemenea are caractere foarte bine dezvoltatea si nu doar pe cel principal, toate caracterele sunt bine conturate si au ceva specific, te tine in suspans pana la ultima carte, si sunt detalii foarte fine care le gasesti la inceputul partii 1 si care in ultima carte iti dezvaluie rolul acesteia. Eu zic sa le citesti si daca nu iti permiti sa le cumperi sa ma contactezi ca ti le dau in format pdf. Si lasa filmele ca is foarte diferite de carti, merita citite si daca ai vazut filmele. Si am uitat sa iti zic, sunt si multe citate in mare parte zise de Album Dumbledor care de asemenea cred ca iti vor placea. succes si astept sa imi spui cum ti se pare.