| MissCosmos a întrebat:

Stie cineva carti cu un stil asemanator lui Salinger (De veghe in lanul de secara) si Sally Gardner (Maggot Moon)? Sunt cartile mele favorite si chiar as vrea sa gasesc si alte carti scrise in acelasi stil.

Răspuns Câştigător
| salviaplath a răspuns:

"Clopotul de Sticla" de Sylvia Plath, "Avantajele de a fi invizibil" de Stephen Chbosky, "Aristotel si Dante descopera secretele universului" de Benjamin Alire Saen,"Cum sa ucizi o pasare cantatoare" de Harper Lee. Mai sunt si altele, dar astea mi-au venit in minte.