| sopranaCadaverica a întrebat:

Stie cineva carti de fictiune cu tematica psihologica? Unde se descriu si terapii de grup sau individuale... Sau discutii ale psihiatrilor, profesori, pacienti etc. Sa se combine fictiunea (literatura beletristica) cu stiintificul, psihanaliza...
[In genul cartii "Solutia Schopenhauer" de Irvin Yalom daca a citit cineva.]
Cunoasteti titluri?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e o carte care-mi-a schimbat viata
octopussy de Cristina boncea

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Hahahah, ce tampit esti! laughing
In sensul bun de data asta. big grin

| Dalmore a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

și Colecționarul de nuduri de Mirel Talos e o carte bună, o recomand

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut ca am raspuns ca nu mi-a placut si acum faci pe niznaiul. Sper totusi ca glumesti intr-adevar. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

N-am văzut ce ai răspuns
mie mi-a plăcut foarte mult

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Funny