| Cat a întrebat:

Ma pasioneaza cartile legate de psihanaliza, dar care nu sunt neaparat pline de teorie arida. Ce recomandari de carti in stilul "Darului psihoterapiei" si celorlalti carti ale lui Irvin Yalom imi puteti face?

3 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Depinde ce intelegi prin teorii aride.

| Cat explică (pentru AxelBv):

Buna!
Intrebarea e destul de explicita. Vreau carti care imbina beletristisca si psihanaliza, nu literatura de specialitate.

| AxelBv a răspuns (pentru Cat):

Ok, am inteles, problema este ca majoritate cartilor care imbina stiinta psihanalizei cu basmele, sunt destul de slabe din punct de vedere al psihologiei pure. Ia orice de la Coelho si o sa vezi ca e multa poveste, presarata cu ceva stiinta.