| BiancaDenisa a întrebat:

Stiti cumva daca in libraria Carturesti pot gasi carti frumoase si captivante de dragoste? Daca stiti cateva titluri va rog sa-mi spuneti, si sa-mi precizati si autorul.De preferabil sa fie carti scrise de autori straini...imi plac mai mult.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

La Carturesti poti gasi tot felul de carti. Dar cred ca cel mai bine este sa te duci tu si sa vezi ce carte iti place si care te atrage cel mai mult. Eu iti pot recomanda niste carti, insa este posibil sa nu avem acelasi gusturi si sa nu iti placa ceea ce ti-am recomandat eu.

| MioB97 a răspuns:

Incearca Talida de Ion Grecea.E foarte frumoasa, si multe povesti de dragoste scrise de autori straini nu se compara cu ea.Sau ceva destul de bun scris de un autor din afara e seria Frumosii de Scott Westerfeld