| 101202 a întrebat:

Sunt bun la Istorie, Engleza...
OK cu Matematica, dar Slab la Fizica și Chimie, La romana Așa și asa

Ce profil de Liceu ar fi bun pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Ai putea alege științe sociale sau filologie. Eu îți recomand totuși științe sociale. Nu numai că sunt pe acest profil, doar că se axează mai mult pe materiile pentru bac. Eu de exemplu, am o oră pe săptămână chimie și matematică, și două de fizică. Deci e destul de lejer. La filologie o să faci mai mult latină (la care o să dai și teza de altfel). Eu am doar o oră pe săptămână. În legătură cu limbile străine, o să faci trei ore pe săptămână engleza (la care dai și teza) și două franceză\germană sau limba pe care tu ai ales-o.
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| mngzx a răspuns:

Facultatea ghe limbi straineze happy

| superAndrei a răspuns:

Filologie for sure! Filologia despre asta este! limbi straine, istorie si romana. La romana primii 2 ani o sa fie usurel, deci ai timp sa te recalibrezi happy

| 101202 explică (pentru superAndrei):

Mulțumesc

| 101202 explică (pentru Clytia):

Mulțumesc pentru informație!

| Clytia a răspuns (pentru 101202):

Chiar nu ai pentru ce! Sper că te-a ajutat.