| Lilypisicuta a întrebat:

TPU va rog ajutor! Peste citeva zile trebuie sa particip la o olimpiada de limba pentru prima data. spuneti-mi sunt grele intrebarile?(clasa 4). plizz ajutor.happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai fost aleasă să participi, bănuiesc că ești foarte bună la limba română. Fiind talentată, deci stăpânind foarte bine materia aleasă, nu ai de ce te teme. Du-te cu încredere, norocul fie cu tine!

2 răspunsuri:
| Denisseq a răspuns:

Nu sunt grele.majoritatea sunt capcane.Trebuie sa stapanesti bine materia si nu o sa ai probleme. Daca ai imaginatie si te descurci la gramatica vei lua un punctaj mare(ti-o spun din experienta)

| Lilypisicuta explică:

Mersi mult m-ati ajutat tare