| Fck99 a întrebat:

maine particip la olimpiada de informatica. Este prima data cand ma duc, sunt in clasa a 9-a. As vrea sa stiu daca voi avea acces la internet pe parcursul olimpiadei.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu vei avea acces la internet. Te cred ca si eu aveam in a9-a emotii, tot la info, dar gandeste-te ca te duci la olimpiada care te pasioneaza si din moment ce ai fost acceptat aici inseamna ca te vei descurca. Odihneste-te bine azi si maine fii atent la ceea ce faci, problemele desi vor parea lungi, le poti rezuma in 2-3 propozitii simple si practic in asta sta cheia rezolvarii lor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu vei avea deloc acces la internet.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu stiu nimic de olimpiada
dar
ce intelegi prin "acess la internet"?
or sa puna bruiaj de GSM in timpul olimpiadei ca sa nu ai internet pe telefon?

| Gabytza2000 a răspuns:

Cand am fost eu in clasa a 9-a nu am avut acces la internet pe PC-uri si telefoanele cel mai probabil o sa le puneti intr-un loc sau o sa vi se ceara sa le inchideti(voi alegeti daca faceti asta)
Dar sa nu crezi ca ai ce sa "copiezi". Daca stii structurile de baza trebuie doar sa te gandesti la modalitati de a le aplica. Nu ai sa gasesti indicatii pentru a rezolva problema, cel putin nu in mod direct, pentru ca mereu sunt noi. Tine de creativitate si de modul in care gandesti. NU fi descurajat daca vezi ca nu stii ceva, mai gandeste-te, pentru ca sunt grele, unele foarte grele, la care iti trebuie inspiratie pe moment care intr-o zi poate fi acolo si in alta nu.

| Fck99 explică (pentru Gabytza2000):

Multumesc pentru sfat, nu voiam sa copiez totusi, insa din cauza emotiilor presimt ca am sa uit anumite notiuni, sau am sa incurc(de ex: ofstream cu ifstream) si de aceea am intrebat daca avem acces la internet. Oricum, mersi pentru raspuns.