| anonim_4396 a întrebat:

Traduceți vă rog din engleză în română fraza "Azi e o zi tragică pentru mine, cel mai bun prieten al meu, a murit" vă rog fără google translate și să fie corectă

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Din engleza in romana laughing) Bravo ma laughing.

| AirănMeidăn a răspuns:

din engleza in romana? esti sigur?

| SergiuBoss11 a răspuns:

A murit in sufletul tau deoarece ti-a ranit sentimentele, iar tu vrei ceva dramatic

Răspuns utilizator avertizat
| Kizei a răspuns:

Today is a tragic/bad/horrible day for me, my best friend, just died.

Tragic ar fi cea mai buna traducere acolo dar merg si bad/horrible

| strangeboy a răspuns:

"It is a tragic day for me, my best friend has just died". E corect te asigur. Funda?

| mariann8 a răspuns:

Today is a tragic day for me, best friend of mine passed away sau Today is a tragic day for me, my best friend, died. funda?