| dulshe a întrebat:

Twilight-Soarele de la miezul noptii (new moon), cate capitole are?

Răspuns Câştigător
| Elly4all a răspuns:

Buna, nu am aflat prea multe dar daca nu ma insel sunt doua capitole mari. Primul nu mai stiu cum se numeste parca ''zori de zi'' si cred ca are din cate am aflat 39 de capitole iar acesta 12. :*
Sper ca te-am ajutat scuze ca nu ti-am mai raspuns. M-am documentatwinking

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 12 capitole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles legatura intre Midnight sun si New moon, in intrebarea ta, dar oricum. New moon este a doua carte iar Midnight sun este a cincea. Midnight sun nu este o continuare a povestii, este de fapt prima carte -Amurg - insa este versiunea lui Edward nu a Bellei. Midnight sun nu este inca tradusa sau publicata pentru ca autoarei i s-a 'furat' munca si a fost postata pe internet. Nu se stie daca o s-o mai termine sau o s-o mai publice, insa autoarea a acordat permisiunea unor site-uri sa traduca capitolele scrise de ea si sa le posteze. Din cate stiu eu, autoarea s-a oprit la capitolul 12. Deci deocamdata Midnight sun este partial scris si il poti gasi pe internet tradus in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 12 capitole, oameni. Verificati site-ul oficial al autoarei, la sectiunea 'Midnight sun', in josul paginii 'partial draft' si convingeti-va ca a scris doar 12. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Soarele de la miezul noptii nici nu este pe piata, autoare ajungand de abia la 11 cap. unde a zis ca se opreste deocamdata...New moon nu are vreo legatura cu intrebarea daca am inteles eu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24,am cartile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se traduce asa in primul rand. New moon inseamna 'Luna noua', iar Soarele de la miezul noptii este o carte inca neaparuta cu lucrurile din perspectiva lui Edward Cullen. New moon are 24, 25 sau 26 de capitole.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca are 11 dar...cum ziceti voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cate capitole sunt pentru ca cartea nu este terminata, au aparut doar 12 capitole... Sper ca v-am fost de folos, eu am citit cele 12 capitole si este prima carte (Amurg)doar ca povesteste Edward si este foarte interesant sa vezi ce gandesc toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Midnight sun (soarele de la miezul noptii) are 15 capitole...eu atatea am gasit. Pe al 16 inca nu.tongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cate capitole are dar eu le-am citit primele 15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe net sunt 15 capitole traduse.Intra pe www.scribd.com si o sa vezi.
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 12 capitole, daca vrei sa o descarci scrie pe google Soarele de la miezul nopti si dai la prima fila

Alte răspunsuri