| Antisistem11 a întrebat:

V-a schimbat viata vreo carte pe care ati citit-o?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am prins silă de ea. Mai bine citesc articole pe net, mă uit la filmulețe nostime, vloguri, joc jocuri video.

| Antisistem11 explică (pentru anonim_4396):

Ai prins sila de carte sau de viata?

| zilog a răspuns:

Osho
sau mărirea virilității in 30 de zile

| Adrian5575 a răspuns:

Nu.

| Mopmop a răspuns:

"12 scaune". M-a facut sa nu caut niciodata sa adun avere! Ce conteaza in viata e umorul si prietenii. "Timur si baietii sai."

| Zuzu1991 a răspuns:

DAP, Dune
m-a facut sa inteleg la modul propriu ideea ca nici macar un zeu nu scapa de probleme... existentiale, si ca lumea oricat de adanc ar fi "batuta in cuie" si tot un amarat intr-un colt poate sa o schimbe radical

insa, foarte buna intrebarea, stai sa iti dau un 10 pentru ca meritiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antisistem11):

Hai că exagerezi! Daca nu îmi plac cărțile asta NU înseamnă că automat am prins silă de viață! NU ÎNCURCA BORCANELE!

| Werrich a răspuns:

Sfântul Coran

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
Planeta roșie
Nu poate explica chiar de ce mi-a plăcut atât de mult dar m-a mișcat profund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Biblia.

| CinevaDinPublic4 a răspuns:

Biblia

| VictorJulien a răspuns:

Nu,o carte nu-ți schimbă viața, poate doar unele concepții despre viață, dar schimbatul vieții se produce din alte motive.