| Anto100 a întrebat:

Va rog îmi spuneti si mie cativa scriitori romantici, dar sa nu fie români. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AndreeaAndree1514 a răspuns:

Buna! Uite eu de exemplu am citit carti de la doi autori care m-au impresionat foarte tare! Si care chiar au povesti de dragoste impresionante! Sindey Sheldon si Sandra Brown. Te sfatuiesc sa incepi cu Sandra Brown sunt convinsa ca o sa-ti placa!

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Goethe, Schiller, Novalis, E.T.A.Hoffman, Ludwig Tieck, Fratii Grimm, Lord Byron, Percy Shelley, Wordswort, Coleridge, Walter Scott, Victor Hugo, Prosper Merimee, Lamartine, Alfred de Musset, George Sand, Stendhal, Alessandro Manzoni, Giacomo Leopardi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go go sandralaughing

| Drolja a răspuns:

Mie îmi place Marchizul de Sade. Ţi-aş da nişte citate care mi-au făcut impresie, dar nu ştiu dacă am voie.

| davidrcv a răspuns:

Lord Byron, Heinrich Heine, Friedrich Hölderlin

| Anto100 explică:

Mersi mult AndreeaAndree1514! De Sandra Brown stiam, dar sindey sheldon scrie carti la cel de bune ca si sandra brown? Si va multumesc mult tuturor celor care mi-au raspuns la intrebare!