| Solix a întrebat:

Voi cum va faceti chef de citit?

10 răspunsuri:
| Vlad244 a răspuns:

Nu-i vorba neapărat de chef, dacă nu ai o carte care să-ți atragă atenția și să te facă să o citești pentru că îți place, de obicei n-o poți citi.

| Violleta2022 a răspuns:

Iau o carte in mana si ma duc afara, la umbra si citesc. Evident, inchid telefonul sau il las in casa, ca sa nu ma distraga de la citit.

| Bondarel99 a răspuns:

Ia-ti un Kindle.
E mai ușor sa ai sute de cărți pe el decât sa umbli cu cele tipărite după tine, in plus poți sa le iei și gratis.

| elena97890 a răspuns:

Stiu sa citesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citind. Cheful de citit vine citind, exact ca pofta.

| EmYyYEmilian a răspuns:

Ii dau in cap pana imi vine sa citesc

| Adry05 a răspuns:

Imi vine singur si mi-l mentin c-o carte faina, altfel se duce la fel de repede cum a venit

| Dalmore a răspuns:

Deschid cartea, ma uit la ceas si ma gandesc ce departe o sa ajung cu lectura daca citesc o ora neintrerupt.

| Neorxnawang a răspuns:

Ma duc in parc sau intr-un loc special pentru lectura.

| AFR81 a răspuns:

Ma gandesc la viitor, la faptul ca cititul ma va ajuta foarte mult in domeniul pe care vreau sa il urmez si imi vine cheful.