| Grigoras_Bianca_1998 a întrebat:

Vreau niste cărti 13-15ani dar nu cele clasice"Ciresarii"/"Amintiri din copilarie"/"Jules Verne"

Răspuns Câştigător
| DenisaAnon a răspuns:

Aici te pot ajuta eu happy
Seria Miss Peregrine de Ransom Riggs, Vrajitoarea de la Iazul Mierlei de Elizabeth George Speare, Eleonor&Park de Rainbow Rowell(apare in ianuarie-februarie si Fangirl), Daca as ramane de Gayle Forman, Girl Online 1 si 2 in romana de Zoella, Toate acele locuri minunate de Jennifer Niven, Regina Rosie, Sub aceeasi stea, De 19 ori Kathrine, Cautand-o pe Alaska de John Green, Absolut tot si in aceasta perioada merge si Fulgi de iubire.Toate sunt young happy Spor la citit!

5 răspunsuri:
| Seby52 a răspuns:

Iti recomand sa citesti Alchimistul de Paulo Coelho

| Ygcyttyfftyftytyc a răspuns:

Eu îți recomand: Insula Delfinilor Albaștrii de Scott O'Dell

| Gamez618 a răspuns:

Salut!
Eu ți-aș recomanda Jurnalul unui puști de Jeff Kinney, Harry Potter de J.K.Rowling, Vânătorii de comori de James Patterson și Hobbitul de J.R.Tolkien.
Sper că te-am ajutat!

| Laura a răspuns:

Ce cărţi îţi plac? Non-literare pot să îţi spun o grămadă. După cărţile literare nu prea m-am omorât, dar câteva care m-au făcut să le ţin minte sunt seria Dune a lui Frank Herbert, Experimentul Dosadi tot a lui, Viteza luminii - Javier Cercas, Alternativa diavolului - Frederick Forsyth, The Shining - Stephen King, Picnic la marginea drumului - nu mai ştiu cine a scris-o, dar după ea e făcut filmul Stalker, Genul nostru de trădător - John le Carre, Zbor deasupra unui cuib de cuci - Ken Kesey - sau vezi filmul, e la fel de interesant. Numai nu citi cine ştie ce porcării pseudo-intelectuale sau "telenovele" din astea noi de dragoste că nu faci decât să pierzi timpul şi să te îndobitoceşti.

| SHINeeTaemin a răspuns:

Inainte sa te cunosc