| Adi_Adytzza_1905 a întrebat:

Vreau sa citesc o carte scurta dar nu stiu ce. Imi poti recomanda ceva?

Răspuns Câştigător
| EvangelinaEva a răspuns:

Uite aceste carti:1. Tată bogat, tată sărac, de Robert T. Kiyosaki
2. Secretele minții de milionar, de T. Harv Eker
3. Secretele succesului – cum să vă faceți prieteni și să deveniți influent, de Dale Carnegie
4. Cum să vorbim în public, de Dale Carnegie
5. În căutarea fericirii, de Bertrand Russell
6. Limbajul trupului, de Allan Pease
7. Limbajul vorbirii, de Alan Pease și Alan Garner
8. Săptămâna de lucru de 4 ore, de Tim Ferriss
9. Traficantul de arme, de Hugh Laurie
10. Lebăda Neagră, de Nassim Nicholas Taleb.
Uite si acest site unde poti gasi comentarii despre cartile care ti le-am enumerat mai sus:https://www.google.ro/......https?/url

3 răspunsuri:
| DianaDiaa a răspuns:

Jim rohn -anotimpurile vietii

| Cameliapantiru a răspuns:

Nu inteleg de unde pasiunea ta pentru carti scurte, firesc mi se pare daca iti doresti sa citesti, sa optezi pentru un anumit tip de carti(de dragoste, politiste, de aventuri, istorice, SF, horror etc), pentru anumiti autori, pentru un anume stil, nicidecum pentru dimensiunea acestora. Insa, am sa-ti recomand cateva romane "scurte''(sub 200 pagini)frumoase: "O viata"-Guy de Maupassant, "Bell-Ami"- Guy de maupassant, "Valul pictat"(cu varianta de titlu "Fumul amagirilor")- William Somerset Maugham, "Adela"-Garabet Ibraileanu, "Maitreyi"-Mircea Eliade, "Dama cu camelii" -Alexandre Dumas-fiul, "Laleaua neagra" - Alexandre Dumas. Lectura placuta si o seara faina!

| diuluss a răspuns:

Jucatorul- F.M. Dostoievski
Nopti Albe- F.M. Dostoievski
Parintele Serghi- Lev Tolstoi