| anonimaalee29 a întrebat:

Ce carti imi puteti recomanda sa aiba si iubire, si mult suspans, si crima daca se poate?
Sau orice alta carte care v-a placut voua, vreau sa citesc si nu stiu ce.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Rebecca
Invitatie la vals
Elevul dima dintr-a 7-a
La rascruce de vanturi
pe aripile vantului
Verisoara mea, Rachel
Singur pe lume

| JackR a răspuns:

Era un banc vechi, in care la scoala copii trebuiau sa scrie o pevestire care a carei actiune sa se desfasoare in inalta societate, dar sa contina si religie, suspance si sex. Si Bula a luat nota 10 cu ""Pentru numele lui Dumnezeu!", a strigat contesa. Iar sunt gravida si nu stiu cu cine!". Cam asa ceva vrei si tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soljenitân
O zi din viata lui Ivan Denisovici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearcă trilogia
"Îngeri căzuti", "Fata din tren","Hotul de carti"
''Biblia pierduta"-Igor Begler
"Fata care citea in metrou"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește seria "Amurg".

| slayer09 a răspuns:

Incearca Omul invizibil de H.G. Wells. a fost si un film dupa cartea lui.

| Vioreldb a răspuns:

Winnetou de Carls May.
6 volume.
Daca le doresti contacteaza ma la vioreldb@yahoo.com

| Elenaaa18 a răspuns:

Bună! Îți recomand:
•Înainte să te cunosc-Jojo Moyes
•Fluturi-Irina Binder
•Refugiul-Nicholas Sparks
•Fantomele trecutului-Sandra Brown
•A doua fată-Maggie Mitchell
•Cei care merită să moară-Peter Swanson
•Gândește-te la un număr-John Verdon
Lectură plăcută!?
#fundăăă

| anonimaalee29 explică (pentru Elenaaa18):

Imi pare rau dar nu dau funda, vreau doar niste sugestii si nu am cum sa citesc atatea carti ca sa stiu care e mai buna. Scuze!