| simonica57 a întrebat:

`salut TPU vreau si eu sa citesc o carte dar nu stiu ce carte sa citesc vreau una de dragoste imi puteti recomanda una buna
dau vot si funda

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t44452.html
Gasesti aici un top al celor mai bune 10 romane de dragoste.

| simonica57 explică (pentru MikyMi):

Iti multumesc foarte mult pentru topul cartilor chiar am citit o carte

| simonica57 explică (pentru MikyMi):

Apropo ce mi-ai dat sunt pentru adulti de fapt prima era dar cred ca si celelalte sunt

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

,,Ratiune si simtire" de Jane Austen, nu e numai de dragoste, ai sa vezi happy

| lorrenush a răspuns:

Amurg!

| Rubby a răspuns:

"Adio, arme!" de Hemingway este despre un barbat care este soldat si in timpul razboiului cunoaste o asistenta. Ei se indragostesc si trec prin multe "perpetii" impreuna este frumos. Nu prea este vorba despre armata...mai mult despre cum incearca el sa aiba o viata linistita cu ea

| raadulica1999 a răspuns:

Dragoste in vremea holerei, cred ca asa se cheama, acitit-o o prietena si a zis ca-i faina