| radumarian2597 a întrebat:

Vreau sa citesc volumul 4 din triologie Eragon de Christopher Paolini.Se numeste Inheritance si nu am gasit-o la biblioteca asa ca vreau sa o cumpar.Stiti vreun site de unde pot sa o comand?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Volumul 4 din trilogie? Stii ca trilogie inseamna o opera in 3 volume?

| radumarian2597 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta.La inceput autorul a vrus sa scrie 3 volume, dar si-a dat seama ca toata povestirea nu va incapea in 3 volume.Si din cauza asta la inceput s-a numit triologie.Cauta si ai sa vezi ca nu gresesc.