| 2001199577473 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa scriu o carte despre ce sa scriu?

13 răspunsuri:
| vRemi a răspuns:

Nu o scrie inca, cand va fi timpul iti va veni o idee buna.

| Kurt3 a răspuns:

Ca sa scrii o carte trebuie sa ai o inspiratie "divina" sa-ti vina la un moment dat ideea. Iar de la ideea de baza tu sa poti construi un "univers" cu personaje si actiune.

| laurica2001 a răspuns:

Nu putem noi să îți spunem când și despre ce să scrii. Cel mai bine scrii o carte atunci când ai inspirație.

| 12AA a răspuns:

Dacă noi ti-am da idei pentru carte, ar fi a noastră :* poţi scrie despre viaţa ta, poţi scrie despre viaţa ta aşa cum ai vrea să o ai, despre prieteni. Poţi scrie despre ce vezi, ce auzi si ce simti :* poti scrie atunci cand nu ai somn de multe ori noapte e făcută pentru a spune lucruri ce nu pot fi zise ziua :* Baftă :*

| PedoBarbie a răspuns:

Despre ce vrei tu că doar e cartea ta. Dragoste, aventură şi altele. Succes!

Apache
| Apache a răspuns:

Daca nici macar nu stii despre ce vrei sa scrii...atunci mai bine uita.

| aneliram a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa te bazezi pe o idee inspirata din viata ta.

| Sadic a răspuns:

Trebuie să citeşti extrem de mult înainte de a vrea să scrii o carte

| Kaℓi a răspuns:

Dar de ce vrei sa scrii? nu ai ce face cu timpul tau?

| fadnox a răspuns:

Despre cum te-ai plimbat si ai sters praful pe luna

| sweety9girl a răspuns:

Eu zic sa scrii despre conceptia ta asupra vietii. Dar ideea trebuie sa fie a ta, sa pui suflet in ceea ce scrii. nu putem scrie o carte doar pentru a fi scrisa, trebuie sa transmita ceva. Si eu vreau sa scriu o carte. Bafta!

| Albnegru10 a răspuns:

Scrie despre un profesor amuzant care in loc sa predea, povesteste din viata sahappy

| corolav a răspuns:

Cîndva, cam cu peste 150 de ani în urmă, un clasic al literaturii române ( Costache Negruzzi se numea acesta) a scris o povestire intitulată „Cum am învățat să scriu românește".
Încearcă să o găsești, să o citești și apoi să te mai gîndești.
Pentru că matale, amice numerolog, încă nu știi să scrii românește.