| Lapteacru a întrebat:

Vreo opinie cum sa scrii o carte?

Răspuns Câştigător
| Cortex a răspuns:

Relevanta este un lucru frumos in viata.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Dupa ce ai citit un numar destul de mare de carti, articole, reviste apartinand mai multor domenii si esti convins ca stapanesti gramatica limbii romane si nu ai o exprimare defectuoasa, te poti gandi sa scrii, la randul tau, o carte.

| Lostlyric a răspuns:

...Si semnele de punctuatie prezente, inclusiv cele de intrebare.

| Bluuueee a răspuns:

Pentru a scrie o carte, trebuie să ştii gramatică, ortografie şi exprimarea să fie coerentă, logică.
Dar, nu uita că trebuie să ai şi talent să scrii o carte. Până la urmă toată acțiunea ce o vei scrie în acea carte trebuie să fie deja în mintea ta. Nu oricine se pricepe la a scrie o carte - ai nevoie de imaginație şi creativitate.
Deci, în concluzie, pentru a scrie o carte, ai nevoie de limba română (gramatică, ortografie, exprimare logică), imaginație, creativitate şi, nu în ultimul rând, talent.
Mult succes! :*